Кај да јадете: Harbor Lounge Bar

Одамна имам налетано на Harbor Lounge Bar на социјални мрежи и се спремав да го проверам со месеци. Не ми е уз пат, затоа што е во Влае, па одлагав, додека не го видов следново на Твитер: Pizza Harbor 🍕 можете да ја нарачате на kliknijadi.mk и ќе биде доставена до вашето место! pic.twitter.com/WN9BJMtMTr — Harbor Lounge Bar (@HarborLoungeBar) November 14, 2016 Одма се убрзаа … Продолжи со читање Кај да јадете: Harbor Lounge Bar

На ручек во Peking Garden

После долго договарање и откако ни се намножија поводите за частење, со омилените особи конечно седнавме во Peking Garden да си ги оствариме потребите за Asian cuisine. Знаев дека ќе ми се свиѓа, ама дека до толку ќе се воодушевам и ќе паѓам во несвест не очекував. Откако не смести една прекрасно љубезна девојка, и нарачавме сто литра вода, дехидрирани од многу книги купување (претходна … Продолжи со читање На ручек во Peking Garden

На палачинки во „Гнездо“

Од човек што јадел, спиел и се будел во Центар, станав човек што го посетува од прилика еднаш месечно, па не е ни чудо што дури пред некој ден го доживеав Гнездо за прв пат. Продолжи со читање На палачинки во „Гнездо“