Skopje&Who?

12049291_10156093928585554_721260345836901743_nСкопје и сите ние уствари, затоа што градот секогаш, ама најсекогаш ќе го прават луѓето што го живеат. Скопје и луѓето, Скопје и кафичите, Скопје и неговата архитектура, мода, ноќен живот, Скопјани, нескопјани, сељаци, боеми и слично.

И Скопје и јас.

Пошто е тешко човек да збори за себе, и луѓе што зборат за себе се генерално досадни, а и додека да смислам пофино нешто за тука, еве неколку работи што треба да ги знаете за мене.

Се викам Јана.

Напишав книга. Моментално е на Амазон и може да се нарача и хард копи, и Киндл. Божем е за девојчиња, ама машки поише ја сакаат.

almost parisian kindle cover

Пишувам на Офф.нет.

Update! Напишав уште една книга.

Живеам во Козле.

Имам уште еден блог на англиски.

Фејсбук за Скопје.
Фејсбук за блогов.
Фејсбук во изградба – Skopje Boutique.

Еве сум на Инстаграм. И на Твитер. И овде на Фејсбук, заради книгата.

12006249_10156086319605554_3988094408264754646_n

Имам на памет трета и четврта книга. Све девојачки, а пукнав да напишам нешто крвавко.

Ако ми купувате парфем, тогаш Kenzo Jungle L’Elephant.

Париз ми е втора дома.

12525249_10156707068225554_8241376304573744633_o

Знам кај се облакаат танчерките од Пигал, и често се пикам таму. Еднаш проаѓав рандом и ми понудија работа.

Кафето го пијам без млеко. Чекам да вратат Gauloises во продажба.

10491201_10154281191060554_8036734540321910965_n

Еднаш, ЕДНАШ пробав да предавам во основно школо. Издржав две недели.

Се радувам на сите погрешни одлуки до сега.

Можам ова:

12512654_10156764389955554_1945358423466197545_n

И живеам со ова, што нешто у задње време се научи да станува у 5 сабајле:

12744416_10156572953205554_6642948880235802548_n

Сакам iPhone SE.
(Update: Чекам да ми донесат.)
((Update: Мој ❤ ))

Највише пари трошам на патување и јадење.

Омилени режисери ми се Вуди Ален и Вес Крејвен.

Омилена книга Дракула: Последна исповед

Update: Уредувам Off Café

И пишувам на Skopje&Me.

Пишете ми овде: skopjeandme@gmail.com

Ј.