Список на сите пунктови за донации + што треба + сите начини за донирање

Документот каде што можете да видите каде има пунктови, кој до колку работи и кој вид на донација е потребен можете да го најдете ОВДЕ. Go Fund Me е сајт за собирање донации за било која цел од целиот свет. За поплавите можете да донирате на ОВОЈ ЛИНК. Групата на Фејсбук за помош на настраданите, каде што можете да добиете информации од прва рака, адреси, … Продолжи со читање Список на сите пунктови за донации + што треба + сите начини за донирање

#Скопје на Твитер, Јули

#добарден само понегогаш го сакам #Скопје pic.twitter.com/LMOJxzKCqf — бељата на срцето (@VStefanovska) July 19, 2016   #скопскаантологија #каледиоскопје #скопјепреживеа #скопјесесеќава #скопјерадосттиќебидеш #скопјетесакам pic.twitter.com/UUXagAG2Uu — силвија плач (@kakotoa) July 16, 2016   Заминува…шубаина ♡#Скопје#Зајдисонце pic.twitter.com/lXmJzOY6hB — Ренее (@R__m___tte) July 18, 2016   #Скопје #Üsküp pic.twitter.com/BpWxyc3ZMS — турчин будала (@dzon_konor) July 18, 2016   Четири двокатни #Скопје #Лондон pic.twitter.com/wwfhXx8ikD — Aleksandar (@saltwatered) July 12, 2016   Девастацијата … Продолжи со читање #Скопје на Твитер, Јули

Уште #Протестирам, слики и видео

Масовно!! pic.twitter.com/xJhuuKbuwk — Влатко Васиљ (@VlatkoVasilj) April 13, 2016   Кон собрание. Join in! #ОСТАВКА #ПРОТЕСТИРАМ pic.twitter.com/yAXtZNRKuD — Batakoja (@batakoja) April 13, 2016   За сите што твитате од дома. Човеков да го сањате! #протестирам #хорхе #немаправданемамир pic.twitter.com/Btz8EjPDVc — ДимуР (@MarkantenMomak) April 13, 2016   Народната канцеларија на ненародниот “претседател”! “ОСТАВКА ПОЛТРОНУ” #Протестирам pic.twitter.com/EQMFW0jRRP — Т-REX (@toVornottoV) April 13, 2016   Ако може овој човек … Продолжи со читање Уште #Протестирам, слики и видео

Твит на денот – Винтиџ канцеларијата на Стопанска банка

Стопанска банка има винтиџ офис доле кај сефовите, не ми е јасно зошо не го стаат горе централно! Прејако! pic.twitter.com/qOJMZQUVmW — Ina (@mnogufina) April 6, 2016   Продолжи со читање Твит на денот – Винтиџ канцеларијата на Стопанска банка

Галерија: Скопје навечер.

Ќе ги познаете и по тоа што се меѓу најкрадените фотографии на македонскиот интернет простор. Би сакала да беа мои, ама привилегијата и талентот му припаѓаат на Ѕвонко Плавевски, еден цар-фотограф од Скопје, на кој што на Твитер не му треба нешто многу претставување. Го имате и на Тумблр. А еве го неговото Скопје навечер, шармантно и светкаво. Ако не ви е доста, тука има … Продолжи со читање Галерија: Скопје навечер.

#СкопјеЕ на Твитер

#СкопјеЕ на сепаре во парк. — Љубопитна (@Bibliotekarka7) March 24, 2016   #СкопјеЕ градот со улици за моите чекори. — Анестезија (@pamparamx) March 24, 2016   #СкопјеЕ ќебапи од “Турист” во чаршија — Сангвиник (@Sangvinik6) March 23, 2016   #СкопјеЕ кога сите се жалат за тоа што #СкопјеНеЕ — Ivan Stojkovic (@Ivan_Stojkovic2) March 23, 2016   #СкопјеЕ зелен бран од 10 црвени семафори на еден … Продолжи со читање #СкопјеЕ на Твитер

Пригодно: Твитови за УЈП

Не можам веќе да одложувам. УЈП. #ItsThatTime — Шукар Чавела (@jovanatozija) March 13, 2016   УЈП феномен: ќе научиш претходната година како се пополнува пријава и наредна година како глуп: “а што се аконтации.” — JaNa (@nuladeveteden) March 14, 2016   Добро е ова денот со УЈП ти почнува. — АлександраМаЌедонска (@izrokokiranija) March 14, 2016   УЈП простува ли на Прочка? — Man (@Goran_Man) March … Продолжи со читање Пригодно: Твитови за УЈП