Фармерки од дечко.

Мора ваков симпатично глуп превод.

Кога трендот е феноменален, кога ќе те погоди во срж, и кога заедно со уште неколку појави ќе те натера да си речеш, „шуќур, конечно почна да ми се погодуе модата“, не ти е тешко да си пушташ сликички на Tumblr уште долго откако се испојавил на сите писти, фешн-викови, стрит-фешн фотки и така натаму.

Никогаш нема да ми бидат доволно чизми, црни basic маички и „фармерки од дечко“. Имам и кобожемски фармерки од дечко, и стварно фармерки од дечко, и све тоа носам со задоволство.

Они одговараат со све што ќе ти падне на памет. Највише со кафе, чај и слика од горе на Инстаграм.

Иначе, благодарам што ме следите на Skopje & Me. За тие што ги интересира модниот дел од блогчето, бујрум да го разработиме Skopje Boutique.

А сега, причината поради која што кликнавте:

tumblr_o422olvnrI1qiujq2o1_500
Еве со кафе.
tumblr_o259wlHRJW1sm9wdio1_500
Еве со чај.
tumblr_o07nn9Pin71uqhoado1_1280
Еве со прејака кошула.
tumblr_o3r0c7gp1h1uihyrlo1_500
Итн…
tumblr_o3qevcbjH61uy50d0o1_500
Processed with VSCOcam with f2 preset
Голо.
tumblr_o3h3zggKvr1uqhoado1_540
Скроз машки.

tumblr_o3fihsaEgW1qftip6o1_1280tumblr_ny0uqcLoqN1qcc2gvo1_500large

Јана
facebook_circle_black-128 instagram-4-xxl twitter_circle_black-512

Skopje & Me
facebook_circle_black-128  twitter_circle_black-512

Коментирај

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s